Festiwal Rockowy ERROR


Soczyste brzmienie gitarowych riffów wypełniło w piątkowe popołudnie (5 sierpnia) amfiteatr w Barczewie. 6 edycja Festiwalu Rockowego ERROR odbyła się przy licznej widowni, mimo mało sprzyjającej aury. Nagrodą dla wytrwałych był koncert legendarnej już grupy Sztywny Pal Azji. Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie zorganizowało imprezę przy finansowym wsparciu Powiatu Olsztyńskiego.

Wykonawcy biorący udział w części konkursowej zaprezentowali repertuar zróżnicowany stylistycznie. Poziom tegorocznych przesłuchań był bardzo wysoki i wyrównany, co podkreśliło jury w składzie: Zbigniew Ramsko Kozłowski (przewodniczący), Andrzej Brzozowski , Łukasz Staniszewski, Michał Wypij. Deszcz nagród spadł na warszawską grupę Koios, która zgarnęła I miejsce, nagrodę specjalną od Abra Cases oraz nagrodę dla najlepszego instrumentalisty od Burmistrza Barczewa. Na II pozycji uplasował się zespół Mojra z Giżycka. Jury postanowiło wyróżnić też duet BoW m. in. nagrodą specjalną Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich. Nagrodę Telewizji Macrosat Barczewo otrzymała grupa Zorro – band z Elbląga. W konkursie zaprezentowały się również zespoły Folya oraz Karrakan. Wszystkie grupy pokazały, że są dobre technicznie i mają na siebie pomysł. O zwycięstwie zadecydowała więc głównie prezentacja sceniczna i moc przekazu.

W wieczornym koncercie wystąpiły zespoły barczewskiej sceny – VECTORISTY oraz OBSESS. Następnie zaprezentował się laureat ubiegłorocznej edycji, grupa Loko z Gdańska. Na zakończenie wystąpił olsztyński zespół Traffic Junky oraz wspomniana wcześniej grupa Sztywny Pal Azji. 

fot. Zbigniew „Ramsko” Kozłowski, Bertrand Abramczyk – CK-B’2016