Egzamin dojrzałości w szkołach powiatu

08.05.2012

Gdy inni cieszyli się długim majowym weekendem, oni rozpoczynali maturalny maraton od egzaminu pisemnego z języka polskiego - mowa o 406 uczniach szkół ponadgimnazjalnych powiatu olsztyńskiego, którzy zdają egzamin dojrzałości. - Opinie uczniów na razie są  pozytywne - oceniają dyrektorzy szkół.

_
Na zdjęciu maturzyści z ZSZ w Dobrym Mieście tuż przed rozpoczęciem egzaminu pisemnego z matematyki (8 kwietnia 2012 rok)

Abiturienci z powiatowych szkół rozpoczęli swój najważniejszy egzamin w życiu w piątek 4 maja od matury pisemnej z języka polskiego. W auli szkolnej Zespołu Szkół Zawodowych w Dobrym Mieście zasiadło 35 uczniów, głównie absolwentów jednej klasy technikum.
- Układacze zestawów egzaminacyjnych z języka polskiego chyba się spisali, bo opinie uczniów były ogólnie pozytywne - mówi Andrzej Wonia, dyrektor ZSZ w Dobrym Mieście. - Choć nastroje są dobre lub bardzo dobre, to nauczony doświadczeniem lat poprzednich podchodzę spokojnie i z ostrożnością do odczuć młodzieży. Poczekajmy do wyników, które będą znane na koniec czerwca.
Jak mówi Barbara Guga, dyrektor wydziału oświaty Starostwa Powiatowego w Olsztynie we wszystkich typach szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Olsztyński uprawnionych do przystąpienia do egzaminu maturalnego jest 406 osób.
- Mam nadzieję, że nasza młodzież zda maturę na dobrym poziomie, tak jak to miało miejsce chociażby rok czy dwa lata temu - mówi Barbara Guga. - Liczę na poprawienie wyników z matematyki, która już po raz trzeci jest przedmiotem obowiązkowym i uczniowie już się powinni oswoić z „królową nauk".
Właśnie we wtorek 8 maja uczniowie ze szkół powiatu (Zespół Szkół w Biskupcu, LO Dobre Miasto, ZSZ Dobre Miasto, ZSR Smolajny, ZS Olsztynek i I LO Olsztynek) pisali egzamin z matematyki. W dalszych dniach czekają ich egzaminy z języka angielskiego oraz przedmiotów dodatkowych, a także egzaminy ustne. Matury powinny się zakończyć wraz z końcem maja.