Dzień Ziemi


21 kwietnia 2017 r. w Stodole Kultury w Dobrym Mieście odbył się festyn ekologiczny II Dobromiejski Dzień Ziemi. Obchody tego święta skierowane były głównie do dzieci ze szkół podstawowych oraz wszystkich mieszkańców gminy. Miały na celu kreowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych właściwych postaw wobec środowiska. Na dobry początek, uczniowie szkół wspólnie z burmistrzem Dobrego Miasta, Stanisławem Trzaskowskim posadzili „Drzewo przyjaźni”, które zapoczątkowało „Aleję Przyjaciół Ziemi”. Aleja ta będzie rozrastała się co roku o drzewa dosadzane podczas kolejnych obchodów Dobromiejskiego Dnia Ziemi, a pielęgnować ją będą młodzi ekolodzy.

W tym roku uczestnicy festynu wzięli udział w licznych grach i zabawach pro-ekologicznych oraz w warsztatach wypiekania chleba. Podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs pn. „Karmy darowanie na zimowe kotów przetrwanie”, a jego uczestników obdarowano nagrodami. Jednocześnie w dobromiejskim kinie odbywał się interaktywny spektakl teatralny w wykonaniu aktorów teatru „Katarynka” z Gdańska o tematyce ekologicznej „W miejskiej dżungli”, który porwał do zabawy wszystkich słuchaczy. Dodatkową atrakcją podczas trwania spektaklu, było wybudowanie instrumentu muzycznego przez dzieci i aktorów teatru ekologicznego.

Wydarzenie to, cieszyło się dużym uznaniem wśród uczestników, co pokazało, że Dobromieszczanom zależy na dobrze otaczającego ich środowiska.