Dzień Sołtysa w GOK Purda

11 marca to ogólnopolski Dzień Sołtysa. Uroczystości z tej okazji przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie.

Spotkanie z sołtysami rozpoczęło się o godz. 18.00. Na miły początek zaproponowano gościom obejrzenie występu artystycznego. Panie ze Studia Animacji Ruchowej „Rytm” w ramach programu pn. „ORIENTacja Flamenco” zaprezentowały trzy rodzaje tańca: flamenco, taniec brzucha i burleskę. Występ spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności.

Po pokazach tanecznych głos zabrał Rafał Wilczek, Sekretarz Gminy Purda, który opowiedział o ważnej roli sołtysów oraz trudach ich codziennej pracy. Przedstawił również projekt pn. „Kulinarne Dziedzictwo Warmii”, który będzie realizowany na terenie gminy Purda w sezonie wiosenno-letnim i zaprosił sołtysów do współpracy. Swoje przemówienie zakończył specjalnie przygotowanym na tę okazję dowcipem o sołtysie.

W kolejnej części wszyscy sołtysi otrzymali pamiątkowe dyplomy uznania. Wręczono także statuetkę „Sołtysa Roku 2016”. Nagrodę otrzymała Agnieszka Kincel, sołtys Purdy, za zwycięstwo w konkursie internetowym na najpopularniejszego sołtysa w gminie. Po pamiątkowych zdjęciach, głos zabrała Bożena Ślubowska, która przeczytała życzenia od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Na zakończenie tej części swoimi doświadczeniami z pełnienia funkcji sołtysa podzieliła się Agnieszka Panfil-Korzeniewska, sołtys pierwszej kadencji z Ostrzeszewa. Głos zabrała także jedna z najbardziej doświadczonych sołtysów Genowefa Brach, która w imieniu wszystkich gości podziękowała organizatorom za wspaniałą uroczystość.

Po części oficjalnej tancerki wystąpiły z drugą odsłoną programu artystycznego, po której zaproszono wszystkich zebranych gości na kawę i słodki poczęstunek.