Dzień godności


Kilkaset osób wzięło udział w zorganizowanym 8 maja w hali OSiR-u w Jezioranach Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Inicjatorem imprezy jest Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych, które działa przy tutejszym Domu Pomocy Społecznej.

Co roku w imprezie uczestniczą podopieczni domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków szkolno-wychowawczych i niepełnosprawnych ze środowiska. W tym roku brali udział w rywalizacjach sportowych, mieli tez okazję obejrzeć prezentację wokalnej grupy MALWA i zespołu teatralnego ARLEKIN z DPS-u w Jezioranach.

Termin wydarzenia nie jest przypadkowy. – Impreza organizowana w Jezioranach bardzo dobrze wpisuje się w ideę obchodzonego 5 maja w Polsce Dnia godności osoby z niepełnosprawnością. Daje możliwość przełamywania stereotypów i zachęca do aktywności w sferze fizycznej i kulturalnej. To też dobra chwila, by okazać życzliwość i otwartość. Korzystając z tej okazji, w imieniu swoim i Zarządu Powiatu wszystkim osobom borykającym się z problemem niepełnosprawności życzę zdrowia, spełnienia marzeń i sił w przezwyciężaniu przeszkód dnia codziennego – mówi Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński.

Samorząd Powiatu Olsztyńskiego dofinansował imprezę w ramach wsparcia organizacji pozarządowych biorących udział w Otwartym Konkursie Ofert.