23.01.2018
22 lutego 2018 r. Powiat Olsztyński z myślą o najdroższych Babciach i Dziadkach zorganizował akcję promocyjną o charakterze zdrowotnym. W godz. 8.00 – 13.00 Sala Sesyjna w Starostwie zamieniła się w punkt paramedyczny.

Odwiedzający urząd nie tylko Babcie i Dziadkowie, mieli możliwość skorzystania z bezpłatnego badania ciśnienia tętniczego, pomiaru poziomu cukru we krwi oraz masy ciała a także uzyskania informacji w zakresie dostępu do lekarza specjalisty i czasu oczekiwania na wizytę do niego. Badania wykonywały zaproszone pielęgniarki z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie, które udzielały również wyjaśnień i uspokajały w przypadku nieprawidłowych wyników a także radziły w zakresie diety i prowadzenia zdrowego stylu życia. Badaniom prowadzanym w serdecznej atmosferze, po oswojeniu się z „białym personelem”, towarzyszyły liczne pytania o zakresy norm wyników, postępowanie w sytuacji wykrycia cukrzycy czy nadciśnienia a nawet pomoc i nauka obsługi glukometru. Pielęgniarki z właściwą sobie troską i cierpliwością odpowiadały na nurtujące pytania.
Łącznie z poradnictwa i oferowanych badań skorzystało 45 osób, choć odwiedzających było znacznie więcej.
Serdecznie dziękujemy pielęgniarkom, za profesjonalizm, zaangażowanie otwartość oraz dobre słowo, a osobom, które skorzystały z porad – pogratulować odwagi i życzyć zdrowia i uśmiechu.