Dwie mobline pracownie komputerowe w Żardenikach


Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żardenikach na powrót swoich uczniów przygotowuje niemałą niespodziankę. Do Ośrodka dotarły 32 laptopy i dwie szafy dokujące, każda na 16 laptopów. Mobilne pracownie komputerowe to wygrana w ogólnopolskim konkursie OSE.

- To dla nas wielka radość i możliwość realizacji zajęć na wysokim poziomie. Dwie pracownie komputerowe pozwolą na większy dostęp do sprzętu komputerowego dla każdego ucznia, to też możliwość prowadzenia zajęć z wykorzystaniem wielu programów edukacyjnych i dostępu do szybkiej sieci internetowej – mówi Anna Chyżyńska, dyrektor Ośrodka.

Przypomnijmy, SOSW w Żardenikach przystąpił do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), która umożliwia szkołom w całej Polsce dostęp do szybkiego i bezpiecznego Internetu. Dodatkowo wziął udział w konkursie, dzięki któremu w pięknym stylu zdobył dla swoich wychowanków dwie mobilne pracownie multimedialne. W wrześniu 2019 r. dyrektor Chyżyńska wzięła udział w konferencji Forum OSEregio w Ostrołęce, podczas której odebrała z rąk ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego zapowiedź wspaniałej nagrody. Wszyscy w Ośrodku z niecierpliwością czekali na ten nowoczesny sprzęt. Dzisiaj laptopy są już w Żardenikach gotowe do pracy.

Zachęcamy do obejrzenia filmu o placówce: kliknij

Stacje dokujące Wygrane laptopy

Z Ministrem cyfryzacji Markiem Zagórskim Plakat Żardeniki