Drużynowy sukces teakwondzistów

5 medali zdobyli zawodnicy Klubu Sportowego Egida na Drużynowych Mistrzostwach Polski Taekwon-do w Zawierciu, które odbywały się 23 kwietnia.

Klub Sportowy Egida wystawił na zawodach 4 drużyny (3 drużyny dziecięce oraz 1 drużynę seniorską). Na każdą drużynę przypadało po 3 zawodników. Dzieci rywalizowały w konkurencji walk kalaki (piankowe rurki) oraz technik szybkościowych, natomiast seniorzy rywalizowali w walkach semi contact tag team oraz doublematch. Biskupiec reprezentowało 4 zawodników (Barbara Budek, Antonina Milewska, Wiktor Augustowski oraz Wojciech Nowakowski).

Drużyna „Egida Girls” w składzie: Barbara Budek (Biskupiec)wraz z Antoniną Milewską (Biskupiec) oraz Lailą Castalano (Barczewo) zdobyła 3 miejsce w technikach szybkościowych.

Drużyna „Young Boys Egida” w składzie Wiktor Augustowski (Biskupiec), Marsel Castalano (Barczewo), Kacper Kręciewski (Barczewo) zdobyła 1 miejsce w walkach kalaki oraz 2 miejsce w technikach szybkościowych.

Drużyna „WWW Egida” w składzie: Wojciech Nowakowski (Biskupiec), Wiktor Gulbiński (Barczewo), Wiktor Stańczak (Barczewo) zdobyła 3 miejsce w walkach kalaki.

Również seniorzy odnieśli sukces – Egida „Drużyna Pierścienia” w składzie trener Bartosz Zabłotny, trener Wojciech Jarosz oraz Rafał Frenkiel (Olsztynek) zdobyli 2 miejsce w walkach tag team.

Był to niezwykle udany start dla zawodników z KS Egida, gdyż każda drużyna wróciła z medalem. By je zdobyć każdy zespół musiał stoczyć po 4–5 pojedynków.