Droga z Dobrego Miasta do Knopina przebudowana


Zamiast betonowych płyt i dziur, równy jak stół asfalt i nowy chodnik w Knopinie – tak w skrócie wygląda po przebudowie trzykilometrowy odcinek drogi z Dobrego Miasta do Knopina. Powiat zrealizował inwestycję ze środków unijnych i przy finansowym współudziale gminy Dobre Miasto.

_

Od początku października kierowcy mogą już korzystać z przebudowanej drogi z Dobrego Miasta do Knopina w kierunku jeziora Limajno. Trzykilometrowy odcinek drogi został wyremontowany za pieniądze unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego „Warmia i Mazury 2007-13″ oraz za środki z budżetu powiatu i gminy Dobre Miasto.
- Z nowej drogi i chodnika w Knopinie zadowoleni powinni być nie tylko mieszkańcy obu miejscowości, ale również turyści i inwestorzy – uważa Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. – Droga z Dobrego Miasta do Knopina, która prowadzi do jeziora Limajno, jest strategiczną z punktu widzenia rozwoju powiatu.
Całkowity koszt inwestycji zamknął się w kwocie około 2,6 mln zł. Prawie 1,8 mln zł z tej kwoty to środki unijne, a pozostałą część sfinansował Powiat Olsztyński i gmina Dobre Miasto. Poniżej prezentujemy spot promocyjny inwestycji, który można było obejrzeć niedawno przed głównym wydaniem „Informacji” TVP Olsztyn oraz kilka zdjęć z wykonanej inwestycji.

_

_

_