Droga przez lasy wichrowskie już nie powiatowa

05.06.2019
Starosta olsztyński 5 czerwca podpisał akt notarialny, na mocy którego właścicielem drogi przebiegającej przez lasy wichrowskie w gminie Dobre Miasto stało się Nadleśnictwo Wichrowo. Tym samym droga przestała mieć status publicznej drogi powiatowej.

- Podjęliśmy taką decyzję z uwagi na to, że droga biegnie przez las i zapewnia komunikację przede wszystkim pracownikom Nadleśnictwa Wichrowo, którzy wykonują zadania z zakresu gospodarki leśnej. Przekazaliśmy im także w darowiźnie znajdujący się tu most żelbetowy. Co istotne, droga nadal będzie przejezdna dla mieszkańców okolicznych wsi, chcących skorzystać z dojazdu do miejsc wypoczynkowych nad jeziorem Babka. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że mogą się poruszać pojazdem o masie do 3,5 t. Cięższym sprzętem będą mogli jeździć tylko leśnicy - tłumaczy Andrzej Abako.

(zdj. ilustracyjne)