Dobry wynik formacji z powiatu w Spartakiadzie


Bardzo dobrym wynikiem zakończyła się dla drużyn z powiatu olsztyńskiego XXIII Wojewódzka Spartakiada Drużyn Sanitarnych i Formacji Ratownictwa Medycznego Obrony Cywilnej. Zespół reprezentujący gminę Barczewo zdobył II miejsce, a zespół z gminy Gietrzwałd – III. Laureatem I miejsca została formacja z Olsztyna.

Organizatorem wydarzenia był wojewoda warmińsko-mazurski. W zawodach mogły wziąć udział drużyny, które wcześniej przeszły eliminacje na szczeblu powiatowym. Konkurs, który odbył się 5 października w Szkole Policealnej im. Zbigniewa Religi w Olsztynie, tradycyjnie już składał się z dwóch części. Pierwszą stanowił test pisemny, w drugiej zaś uczestnicy musieli wykazać się wiedzą praktyczną na pozorowanych stacjach urazowych. Wśród nich znalazł się m.in. wypadek samochodowy oraz sytuacja z udziałem osoby, która przedawkowała środki przeciwbólowe.

- Ideą Spartakiady jest popularyzowanie idei humanitarnych obrony cywilnej, a także szkolenie formacji w tym zakresie. Zespoły mają okazję nabrać doświadczenia i skonfrontować swoja wiedzę oraz umiejętności z innymi drużynami w województwie – mówi Janusz Bazydło, specjalista z Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Olsztynie.