Dobromiejskie odciski w Radzionkowie


15 października reprezentacja Dobromiejskiego Klubu Biegacza Odcisk wzięła udział w drugiej edycji Sztafetowego Maratonu Miast i Gmin w Radzionkowie, będącym miastem partnerskim Dobrego Miasta. W tym roku, do zawodów dopuszczono 71 drużyn. Niespełna 2 godz. 56 min. zajęło Andrzejowi Jurczakowi, Tomkowi Warcabie, Tomkowi Szałachowskiemu, Radkowi Bystrzyckiemu i Wojtkowi Gajewskiemu pokonanie dystansu maratońskiego, czyli troszkę ponad 42 kilometrów. Osiągnięty czas wystarczył na zajęcie w ogólnej klasyfikacji 15 miejsca.

Sztafetowy Maraton to bieg nietypowy pod każdym względem. Każdy zawodnik biegnie dwukrotnie pokonując w sumie dystans 8,4 km, co w sumie przy pięciu zawodnikach daje dystans maratonu. Zawodnicy nie biegają tylko dla siebie, ale pracują dla całej drużyny – każdy zawodnik czuje odpowiedzialność za wynik swojej drużyny i daje z siebie wszystko.

Zwieńczeniem wyprawy dobromiejskich biegaczy, którym towarzyszyli dyrektor OSiR – Zbigniew Wójcik oraz dyrektor CKB – Andrzej Fabisiak na Śląsk była wizyta w Muzeum Deportacji Ślązaków do ZSRR oraz uroczysta kolacja z udziałem przewodniczącego Rady Miasta, sekretarza miasta i dyrektora MOSiR w Radzionkowie.