Dobremiastock, czyli festiwal „bez zamuły”

16.07.2010

Habakuk, East West Rockers, Enej i Transsexdisco - to największe gwiazdy Dobremiastock Festival, który rozpoczął się i potrwa do soboty w Dobrym Mieście. Oprócz występów gwiazd w konkursie rywalizować będą też kapele alternatywne z całej Polski. Młodzi nie mogą przegapić tej imprezy!

_

Dobremiastock Festival to przedsięwzięcie organizowane przez dobromiejskie stowarzyszenie Druga Strona Ognia. Jest to kontynuacja organizowanych w ubiegłych latach Dni Młodzieży, które stały się jednym z najważniejszych, wakacyjnych wydarzeń na Warmii i Mazurach.
- Młodzieżowa Rada Miasta, która organizowała Dni Młodzieży przestała istnieć, więc postanowiliśmy założyć stowarzyszenie, które mogłoby kontynuować organizację tej uznanej imprezy - mówi Kamil Wolski, prezes stowarzyszenia Druga Strona Ognia. - Chcieliśmy zrobić imprezę niszową, która promowałaby rozwój niekomercyjnej sztuki tworzonej przez młodych ludzi. W Polsce jest mnóstwo młodych kapel, które grają świetną muzykę, ale nie są w stanie przebić się do tzw. głównego nurtu.
Tegoroczny Dobremiastock Festiwal odbywa się w dniach 15-17 lipca. Główne koncerty zaplanowano na piątek i sobotę od godz. 20 w Parku Przyjaciół Kultury przy ul. Zwycięstwa w Dobrym Mieście. W piątek na scenie najpierw zaprezentuje się sześć niezależnych zespołów, które będą rywalizować w ramach III Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Alternatywnej. O główną nagrodę w wysokości 3 tys. zł oraz nagrodę-niespodziankę głównego sponsora powalczą młode, ale już uznane kapele: Czaqu, The Blue Bus, Yoga Terror, The Lollipops, H5N1, Back Off.
- W konkursie chciało zagrać ponad 100 kapel z całej Polski - mówi Kamil Wolski. - Jury miało twardy orzech do zgryzienia, żeby wybrać sześć z nich.
Po występach konkursowiczów na scenie pojawią się gwiazdy, czyli Transsexdisco, StarGuardMuffin (zwycięzca ubiegłorocznego konkursu kapel) i gwiazda wieczoru, czyli pozytywni i energetyczni do bólu East West Rockers. W sobotę 17 lipca koncert także ruszy o godz. 20. Zagra zwycięzca konkursu kapel, olsztyński Enej i bujająco-regałowy Habakuk!
Uwaga! Wstęp na oba koncerty jest wolny!
Godne podkreślenia jest to, że w czasie festiwalu żyje też całe miasto. Oprócz atrakcji muzycznych odbywa się przegląd kina offowego oraz turnieje dzikich drużyn w siatkówke i piłkę nożną. Organizatorzy zapewnili też dla uczestników miejsca pod pole namiotowe.
- Organizując Dobremiastock Festival chcieliśmy stworzyć pozytywny klimat w całym mieście - podkreśla Kamil Wolski. - Zależało nam, żeby w mieście nie było pustki i „zamuły", jak to mówi młodzież.
Więcej o festiwalu na: http://dobremiastock.pl/