Dobrego roku szkolnego 2017/ 2018!


Rozpoczynający się rok szkolny to chwila pełna oczekiwań i nadziei. Otwiera się czas nowych możliwości i okazji, które warto dobrze wykorzystać. Jestem przekonana, że wiedza i umiejętności pozyskane w trakcie nauki zostaną w przyszłości dobrze spożytkowane i umożliwią realizację marzeń.

Jedną z patronek 2018 roku będzie Irena Sendlerowa, która w czasie horroru wojennego uratowała 2,5 tysiąca żydowskich dzieci. Narażała własne życie, wykazując się niezłomnością i odwagą. Wewnętrzny kręgosłup moralny nie pozwalał jej jednak patrzeć z obojętnością na krzywdę wyrządzaną drugiemu człowiekowi. Dziś mamy szczęście żyć w wolnym kraju, ale obowiązek moralny pozostał. Zachęcam Was, drodzy Uczniowie, byście z życzliwością i otwartością patrzyli na kolegę z ławki obok i wspierali go, jeśli zauważycie, że tego potrzebuje.

Szanowne Grono Pedagogiczne, przed Państwem rok intensywnej pracy. Wdrażana reforma edukacji oznacza wiele zmian w systemie oświaty. Mam nadzieję, że okażą się one korzystne zarówno dla kadry nauczycielskiej, jak też dla dzieci i młodzieży. Przyjmijcie Państwo życzenia wytrwałości, cierpliwości, entuzjazmu i satysfakcji z wykonywania pięknego zawodu Nauczyciela.

Wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom, Pracownikom administracyjnym szkół, Uczniom i Rodzicom życzę udanego roku, obfitującego w ciekawe i rozwijające wydarzenia.

Z wyrazami szacunku

Małgorzata Chyziak
Starosta Olsztyński