Dobre Miasto wygrało Powiatową Spartakiadę OC


Osiem drużyn z całego powiatu wzięło udział w Powiatowej Spartakiadzie Drużyn Sanitarnych Obrony Cywilnej, która odbyła się na terenie pensjonatu Słoneczny Brzeg w Rukławkach. Po testach i konkurencjach praktycznych najlepsza okazała się ekipa z gminy  Dobre Miasto.

_

Zmagania ratowników i członków terenowych formacji Obrony Cywilnej odbyły się przy pięknej i słonecznej pogodzie nad malowniczym jeziorem Dadaj w Rukławkach w gminie Biskupiec. Drużyny rozpoczęły rywalizację od rozwiązania testu wiedzy teoretycznej z 15 pytaniami. Po sprawdzeniu okazało się, że najwięcej punktów za test dostała ekipa z gminy Dobre Miasto, która udzieliła 85 procent dobrych odpowiedzi. Dobromieszczanie nie oddali już prowadzenia do końca i po czterech konkurencjach praktycznych (resuscytacja, pomoc osobie nieprzytomnej, oparzenie i wypadek) odnieśli zasłużone zwycięstwo. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy, czyli gmina Biskupiec, a na trzecim ekipa z gminy Olsztynek. W spartakiadzie wzięło udział osiem drużyn z takich gmin, jak: Jonkowo, Dywity, Purda, Stawiguda, Dobre Miasto, Biskupiec oraz dwie drużyny z gminy Olsztynek, w tym jedna w składzie mieszanym z paniami reprezentująca Dom Pomocy Społecznej w Olsztynku.
- W porównaniu do lat ubiegłych poziom zawodów oceniam jako bardzo wysoki i wyrównany – mówi Zbigniew Załuski, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego Starostwa Powiatowego w Olsztynie. – Rywalizacja z innymi ekipami była znakomitą okazją do skonfrontowania swoich umiejętności i podpatrzenia, jak z zagrożeniami radzą sobie inne drużyny.
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i nagrody rzeczowe (namioty, przenośne grille i zegarko-budziki) ufundowane przez olsztyńskie starostwo i Urząd Miejski w Biskupcu. Zmagania oceniał zespół sędziowski z Policealnej Szkoły Medycznej im. Zbigniewa Religi w Olsztynie pod kierownictwem dr Beaty Woźnickiej.      

_

 _