Dobre Miasto wśród najlepszych gmin w kraju

02.02.2012

_Dobre Miasto „Regionalnym Liderem Innowacji i Rozwoju - 2011"W wyniku rozstrzygnięcia konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju" Gmina Dobre Miasto została laureatem IV edycji regionalnego konkursu w kategorii Innowacyjna Gmina; podkategoria: Gmina wiejsko - miejska.

Celem konkursu było wyróżnienie gmin podejmujących wszelkiego rodzaju działania wpływające na rozwój lokalny, a w szczególności działania
o charakterze innowacyjnym. Pod uwagę brane były działania i efekty gminy
w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, szczególnie z Unii Europejskiej oraz wszelkie działania mające na celu wspieranie rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, usprawnienia w komunikacji z mieszkańcami, bezpieczeństwa publicznego, współpraca z inwestorami zewnętrznymi oraz rozwój infrastruktury gminy.

Organizatorem konkursu była Fundacja Innowacji i Rozwoju pod patronatem m.in. Ministerstwa Nauki Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, PARP, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Giełdy Papierów Wartościowych.Gratulujemy !!!