Dobre Miasto sięga po pieniądze z Cittaslow

18 sierpnia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyło się uroczyste podpisanie umów wstępnych projektów realizowanych przez gminę Dobre Miasto ze środków zarezerwowanych dla miast należących do sieci miast Cittaslow w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury 2014-2020.

Umowę podpisali: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Burmistrz Dobrego Miasta Stanisław Trzaskowski i  Ewa Wątróch Skarbnik gminy Dobre Miasto.

Dobromiejskie projekty obejmują zagospodarowane brzegi rzeki Łyny w centrum miasta oraz skwer przy ulicy Warszawskiej, a także modernizację i adaptację kilku budynków, w tym jednego mieszczącego się przy ul. Olsztyńskiej 3.  Zabudowania zostaną przystosowane do pełnienia funkcji społecznych, m.in. prowadzenia szkoleń i warsztatów zawodowych.

Gmina zainwestuje łącznie 16 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie ok. 13,6 mln zł.

Realizację w/w projektów planuje się na lata 2017-2018