Depresja wśród dzieci i młodzieży - konferencja


Czym jest depresja, w jaki sposób można jej zapobiegać lub ją leczyć, jak wygląda problem depresji wśród dzieci i młodzieży? To główne zagadnienia konferencji, która w nawiązaniu do hasła tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia nosi tytuł „Depresja – porozmawiajmy o niej”. Spotkanie organizowane jest w ramach akcji Zdrowy Powiat Olsztyński, a odbędzie się w poniedziałek 24 kwietnia 2017 r. o godz. 10:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Olsztynie przy pl. Bema 5.

Zakres tematyczny konferencji został opracowany tak, by wspomóc pedagogów szkolnych, wychowawców oraz pracowników pomocy społecznej – psychologów, koordynatorów pieczy zastępczej, asystentów rodzin w działaniach profilaktycznych i pomocowych oraz dać narzędzia do możliwie wczesnego rozpoznawania symptomów stanów depresyjnych u dzieci i młodzieży. Mile widziani będą też przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu.

Lepsze zrozumienie depresji może pomóc w zmniejszaniu stygmatyzacji związanej z tą chorobą i może zachęcić chorych do aktywnego szukania pomocy. Ze względów organizacyjnych prosimy wszystkich zainteresowanych o potwierdzenie udziału w konferencji do piątku 21 kwietnia br. na e-mail: zdrowie@powiat-olsztynski.pl.

Program konferencji

Organizatorami są: Powiat Olsztyński, Wojewódzki Zakład Lecznictwa Psychiatrycznego, Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Zespół Szkół w Olsztynku.