Debata o bezpieczeństwie młodych mieszkańców powiatu olsztyńskiego


W Starostwie Powiatowym w Olsztynie 23 listopada odbyła się debata zorganizowana przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego oraz Komendę Miejską Policji w Olsztynie. Debata pod nazwą „Zachowania dysfunkcyjne oraz profilaktyka uzależnień młodzieży na terenie powiatu olsztyńskiego”, miała na celu zdiagnozowanie zachowań dysfunkcyjnych młodzieży oraz określenie działań prewencyjnych Policji, a także innych podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa młodych ludzi.

 

 

Obok organizatorów w wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele:

a także dyrektorzy i pedagodzy szkół, placówek i ośrodków edukacyjno-wychowawczych powiatu olsztyńskiego oraz pozostali zainteresowani, którym tematyka debaty nie pozostaje obojętna.

Uczestników spotkania przywitał starosta olsztyński Andrzej Abako, a także podinsp. Bernadeta Ćwiklińska-Rydel, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Aktywny udział w spotkaniu brał Zbigniew Załuski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Olsztynie.

 

Zgodnie z programem debaty prelegenci szeroko omówili zagadnienia dotyczące:

Po wypowiedziach prelegentów nastąpiła możliwość wzięcia czynnego udziału w panelu dyskusyjnym. Uczestnicy spotkania mogli zastanowić się wspólnie, jak w przyszłości szybciej i skuteczniej reagować na niebezpieczeństwa, które napotykają na swojej drodze dzieci i młodzież, a także wskazać konkretne zagrożenia oraz zaplanować działania prewencyjne, profilaktyczne oraz zapobiegawcze.

Relacje mediów z debaty:
- Telewizja Olsztyn https://www.telewizjaolsztyn.pl/artykul/17380,zachowania-dysfunkcyjne-u-mlodych
- portal olsztyn24 https://www.olsztyn24.com/news/39551-komenda-miejska-policji-i-starostwo-powiatowe-w-olsztynie-zaprosily-na-debate-o-bezpieczestwie-dzieci-i-mlodziezy.html

DSC04407 DSC04410 DSC04415  DSC044641669271934115DSC04427