niedziela, 24 Czerwiec 2018 , imieniny obchodzą: Jan, Danuta
dodaj do ulubionych

Warmia Warto!
kalendarz wydarzeń
szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Plac Bema 5, 10-516, Olsztyn
tel.: 89 527 21 30
tel.: 89 521 05 19
fax: 89 527 24 14
starostwo@powiat-olsztynski.pl
Lądowisko w Gryźlinach
Tagi
Sonda

Co jest największym walorem Warmii?

Darmowe pociągi na Piknik Lotniczy w Gryźlinach!

Darmowe pociągi na Piknik Lotniczy w Gryźlinach!

Podobnie jak w latach ubiegłych mieszkańców Olsztyna i powiatu na podniebną imprezę do Gryźlin (w niedzielę 23 czerwca) dowiozą darmowe pociągi lotniczej przyjaźni. W pięciu składach (w tym ostatni powrotny – podwójny) pomieści się około 3 tysięcy osób. W rozwinięciu wiadomości znajduje się szczegółowy rozkład jazdy oraz program imprezy.

Ponowne uruchomienie darmowych „Lotniczych Pociągów Przyjaźni” na VI Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach jest możliwe dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Olsztynie z Urzędem Miasta w Olsztynie, stowarzyszeniem „Dom Warmiński” oraz Warmińsko-Mazurskim Zakładem PKP Przewozy Regionalne w Olsztynie.
- Bezpłatne pociągi, które będą kursowały w niedziele 23 czerwca na trasie Olsztyn-Gryźliny-Olsztynek i z powrotem, to znakomita alternatywa dla podróży samochodem – uważa Mariusz Kwas, dyrektor promocji olsztyńskiego starostwa. – Pociągi nie będą stały w korkach i dowiozą „piknikowiczów” z Olsztyna pod same lądowisko w Gryźlinach w 25 minut.
W każdym ze składów pomieści się około 500 osób (miejsca siedzące i stojące), tylko w ostatnim ze składów powrotnych (odjazd z Olsztynka o 21.02) zmieści się około tysiąca osób. Darmowe pociągi będą się zatrzymywać na wszystkich stacjach i przystankach osobowych (Olsztyn Zachodni, Bartąg, Gągławki, Stawiguda i Gryźliny). Odjazdy z Olsztyna Głównego w kierunku Gryźlin zaplanowano na godz. 10.50 (pierwszy pociąg), 13.50 (drugi pociąg) i 15.48 (trzeci pociąg). Odjazdy z Olsztynka do Olsztyna zaplanowano na godz. 12.05 (pierwszy pociąg) i 21.02 (drugi pociąg, podwójny skład). Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się w tabeli poniżej. 

_

Oprócz pociągów darmowych W-M Zakład PKP PR w Olsztynie organizuje w niedzielę także zwykłe pociągi rejsowe. Pociągi rejsowe są płatne: bilet normalny z Olsztyna do Gryźlin kosztuje 5 zł w ofercie promocyjnej: „Połączenie w dobrej cenie” – o taki bilet trzeba prosić w kasie lub konduktora). Na trasie z Olsztynka do Gryźlin bilet normalny w jedną stronę kosztuje 4 zł (bilet poza ofertą promocyjną).  
Wyjazdy z Olsztyna Głównego w kierunku Gryźlin: godz. 11.31, 13.20 i 14.56
Powroty z Olsztynka przez Gryźliny do Olsztyna: godz. 16.20 i 19.05

_

Program VI Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach (niedziela 23 czerwca)
Lądowisko Gryźliny (gmina Stawiguda)
Piknik startuje o godz. 12.00 i potrwa do 21.00 (wstęp na imprezę jest bezpłatny!!! kierowcy płacą jedynie za parking 5 zł za jeden samochód)

   
W części lotniczej od godz. 12 do 19:
- akrobacje siedmiokrotnej mistrzyni świata Swietlany Kapaniny (SU-26)
- akrobacje mistrza świata Jurgisa Kairysa (SU-26)
- akrobacje mistrza Polski Artura Kielaka (XA-41)
- przelot pary myśliwców SU-22 (Siły Powietrzne RP)
- pokaz statyczny: śmigłowiec ratowniczy W-3RM „Anakonda” i śmigłowiec pokładowy SH-2G „Kaman” (Marynarka Wojenna RP)
- pokazy Śmigłowcowej Kadry Narodowej (dwa helikoptery R44 Robinson)
- pokaz warszawskiej formacji 3AT3
- pokazy wiatrakowców (Wiesław Jarzyna i Romuald Owedyk)
- pokaz niezwykłych możliwości samolotu Carbon Cub (do startu i lądowania wystarczy mu 20 metrów!) 
- pokazy samolotów historycznych: Taylor Auster z 1944 roku, RWD-5, RWD-13 (pokaz statyczny), Curtis Jenny, Jak-12, Piper Cub, Bies TS8
- akrobacja szybowcowa
- desant spadochronowy
- prezentacja w powietrzu samolotów ultralekkich (Virus SW, EOL, Tulak, Topaz, Aeroprakt)
- zrzut bomby wodnej z samolotu Dromader
- loty widokowe nad Warmią
 
W międzyczasie od godz. 12 do 21.00:
- Park Rozrywki dla Najmłodszych Bartbo (zjeżdżalnie, dmuchańce, byk rodeo, zamki itp.)
- miasteczko policyjno-wojskowe z udziałem KWP i KMP Olsztyn, W-M Oddział Straży Granicznej, Żandarmeria Wojskowa Elbląg, KM Państwowa Straż Pożarna Olsztyn oraz OSP Gryźliny i Stawiguda
- prezentacja samochodów Automobilklubu Warmińskiego (samochody rajdowe i klasyki)
- konkursy z atrakcyjnymi nagrodami
- kilkadziesiąt stoisk z dużym wyborem pamiątek, zabawek, drobnej gastronomii itp.
- stoiska gastronomiczne
- pokaz bokserski UKSW PIRS Powiatu Olsztyńskiego
- duże postacie ze znanych bajek
- TIM JURGIN Dance & Art Studio (Olsztyn)
- zespoły Ganga Bębna, ADHD, Szarlotka, TABU (MDK Olsztynek)
- chór „Legenda” (GOK Stawiguda)
- zespół Dziecięce Niebo (Olsztyn)
- zespół „Swojska Nutka” (Olsztynek) – muzyka biesiadna
- zespół coverowy SZYFR (Bartoszyce)

image_pdfimage_print
Darmowe pociągi na Piknik Lotniczy w Gryźlinach!

Wzorem ubiegłego roku mieszkańców Olsztyna i powiatu na IV Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach dowiozą i odwiozą do domu darmowe „lotnicze" pociągi. W sześciu składach (po trzy w każdą stronę) pomieści się ponad 3 tysiące osób. Zostaw auto w domu i ruszaj pociągiem do Gryźlin.

_

Uruchomienie „lotniczych" pociągów przyjaźni Olsztyn-Powiat jest możliwe dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Olsztynie, głównego organizatora podniebnej imprezy na lądowisku w Gryźlinach, Urzędu Miasta w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurskiego Zakładu PKP Przewozy Regionalne w Olsztynie.
- Kolejarze przygotują po trzy składy w obie strony – informuje Mariusz Kwas, dyrektor promocji olsztyńskiego starostwa. – Zapraszamy serdecznie do skorzystania z tego środka lokomocji, tym bardziej, że stacja w Gryźlinach jest umiejscowiona tuż przy lądowisku, na którym odbędzie się Piknik Lotniczy.
Jako pociągi specjalne będą służyły elektryczne zespoły trakcyjne EN57. W każdym z sześciu pociągów znajduje się 312 miejsc siedzących i około 200 stojących.
- Pociąg jest dobrą alternatywą, która z Olsztyna na sam piknik dowiezie nas w nieco ponad 20 minut bez stania w korkach – dodaje Stanisław Wojciechowski, naczelnik wydziału marketingu i promocji W-M Zakładu PKP PR w Olsztynie.
Maciej Rytczak, dyrektor wydziału promocji olsztyńskiego ratusza dodaje, że Piknik Lotniczy należy traktować jako wspólną imprezę tworzącej się aglomeracji olsztyńskiej. – To impreza, która ma integrować mieszkańców Olsztyna, powiatu i gmin powiatu- mówi Maciej Rytczak. – Wszyscy mieszkamy i pracujemy na Warmii, więc spotkajmy się, porozmawiajmy i pobawmy się razem.
A do Gryźlin warto przyjechać, żeby zobaczyć chociażby porywające pokazy Jurgisa Kirysa, wielokrotnego mistrza świata w akrobacji lotniczej razem z rumuńskimi pilotami Yaków 52. Podniebni bandyci („Air Bandits") to światowy poziom na warmińskim niebie. Gwiazdą muzyczną imprezy będzie Małgorzata Ostrowska z zespołem.  

Rozkład pociągów specjalnych do Gryźlin

Relacja Olsztyn-Gryźliny Olsztynek
Pociąg nr 1 – Olsztyn Główny – odjazd godz. 12.15, Olsztyn Zachodni – odjazd godz. 12.19, przyjazd do Gryźlin godz. 12. 40, przyjazd do Olsztynka godz. 12.50
Pociąg nr 2 – Olsztyn Główny – odjazd godz. 14.15, Olsztyn Zachodni – odjazd godz. 14.19, przyjazd do Gryźlin godz. 14. 40, przyjazd do Olsztynka godz. 14.50
Pociąg nr 3 – Olsztyn Główny – odjazd godz. 17.30, Olsztyn Zachodni – odjazd godz. 17.34, przyjazd do Gryźlin godz. 17. 55, przyjazd do Olsztynka godz. 18.05

Relacja Olsztynek-Gryźliny-Olsztyn
Pociąg nr 1 – Olsztynek – odjazd godz. 15.00, Gryźliny – odjazd 15.10, przyjazd do Olsztyna Głównego godz. 15.35
Pociąg nr 2 – Olsztynek – odjazd godz. 21.40, Gryźliny – odjazd 21.50, przyjazd do Olsztyna Głównego godz. 22.15
Pociąg nr 3 – Olsztynek – odjazd godz. 22.40, Gryźliny – odjazd 22.50, przyjazd do Olsztyna Głównego godz. 23.15

Dodatkowo firma Faster zorganizuje specjalne busiki, które dowiozą olsztyniaków na same lotnisko. Busy będą odjeżdżać w niedzielę 19 czerwca z przystanku pod aresztem naprzeciwko CH Alfa. Bilet na lądowisko w Gryźlinach będzie kosztował 5 zł. Rozkład jazdy busów podamy wkrótce na stronie internetowej powiatu.

IV RODZINNY PIKNIK LOTNICZY W GRYŹLINACH
Miejsce: Lądowisko w Gryźlinach koło Olsztyna
Termin: 19 czerwca 2011 r. (niedziela)
Czas trwania: godz.: 12.00 – 23.00
PROGRAM IMPREZY  

Część lotnicza (w godz. od 12.oo do 17.oo)
- akrobacja samolotowa – gwiazda lotnicza Pikniku, czyli mistrz świata Jurgis Kairys z zespołem akrobacji samolotowej „Air Bandits" (Podniebni Bandyci to zapierające dech w piersiach akrobacje trzech samolotów – Jurgis Kairys na Su-26 plus Ioan Postolache i Dan Stefanescu, rumuńscy piloci na Yakach 52)  
- akrobacja  szybowcowa,
- skoki spadochronowe (możliwość skoku dla uczestników Pikniku z wysokości 4 kilometrów!),
- prezentacja zaproszonych statków powietrznych w locie m.in. RWD 5, CSS 13, zabytkowa Curtis Jenny, Jungmann Buker, Piper Club, Bies TS, śmigłowce, wiatrakowiec, szybowce i samoloty ultralekkie
- zrzut bomby wodnej z samolotu Dromader,
- możliwości odbycia lotów widokowych nad malowniczą Warmią.
- prezentacja balonu na ogrzane powietrze,
- pokaz i prezentacja modeli latających RC 

W przerwach między pokazami lotniczymi gry i zabawy dla dzieci. Wystąpi m.in. grupa cyrkowa „Heca" z Lipinek, w której skład wchodzą m.in. kuglarze, szczudlarze i akrobaci. Młodzi cyrkowcy przeprowadzą też warsztaty dla dzieci. 
- występy lokalnych zespołów ludowych, wokalnych: formacja taneczna „SUPER CREW" (GOK Stawiguda), Studio Piosenki (GOK Stawiguda), Grupa Taneczna „TIM JURGIN DANCE STUDIO" (SP Olsztynek),
- pokaz tańca flamenco – grupa tancerek „Expresión Flamenco" z Olsztyna,
- pokaz pirotechniczny w wykonaniu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie,
- pokaz aerobicu – Aerobit Studio Fitness Agnieszki Jaruszewicz,
- pokaz bokserski – UKSW PIRS Powiatu Olsztyńskiego  

Część muzyczna (w godz. od 17.oo do 23.oo) – Impreza masowa
- występ zespołu KOSEJDER z Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie – repertuar warmiński
- występ Agnieszki Stemplińskiej ze Stawigudy i Kamili Polakowskiej, laureatek wielu regionalnych przeglądów piosenki
- występ zespołu  Rockerfeler (Biskupiec)
- występ zespołu TAXI (Olsztyn)
- występ gwiazdy muzycznej Pikniku Małgorzaty Ostrowskiej z zespołem

Dodatkowe atrakcje:
- Bajkowy Park Rozrywki dla najmłodszych
- „Policz monety z bankierem, wyjedziesz z Pikniku skuterem" – zabawa z Warmińskim Bankiem Spółdzielczym dla uczestników Pikniku Lotniczego. Główną nagrodą jest skuter.

 

image_pdfimage_print
15 / 06 / 2011

Zobacz również:

Udanych wakacji!

Udanych wakacji!

22 / 06 / 2018

sejmpuls_powiatu

99_locek_wiadomosci_z_gmin99_emapa99_locek_strategia98_banerek-rodzinaprojekty-unijneinwestycje powiatupsd_kloceku_pracy

98_OcRSO

remontyport-mazury

 

Copyright © 2013 Powiat Olsztyński     Kalendarz imprez | Mapa serwisu | Polityka plików Cookies | Kanał rss realizacja: strony www virtualmedia.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zaakceptuj cookies Więcej informacji