Budowa ronda w Bartągu z unijnym dofinansowaniem!

14.07.2011

Prawie 1,5 mln zł unijnych środków na budowę „małego ronda" w Bartągu_ przyznał Powiatowi Olsztyńskiemu Zarząd Województwa. Dzięki temu do osiedla Zacisze i do Bartąga dojadą duże autobusy. Powiat zrealizuje ważny projekt drogowy wspólnie z miastem Olsztyn i gminą Stawiguda.

Decyzja o przyznaniu unijnego dofinansowania dla wspólnego projektu trzech samorządów zapadła na posiedzeniu Zarządu Województwa, które odbyło się w środę 13 lipca.
- Na budowę ronda w Bartągu Zarząd Województwa przyznał blisko 1,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego „Warmia i Mazury 2007-2013" - mówi Urszula Pasławska, wicemarszałek województwa.
Ta decyzja to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Bartąga, osiedla Zacisze w Olsztynie oraz mieszkańców nowych osiedli powstających na granicy Olsztyna i gminy Stawiguda. Dzięki realizacji tej inwestycji na trasę do Bartąga będą mogły wreszcie wyruszyć duże autobusy komunikacji miejskiej, co do tej pory było niemożliwe. Poprawi się dostępność komunikacyjna tej dynamicznie rozwijającej się części miasta i powiatu.
- To będzie także realne działanie tworzącej się aglomeracji olsztyńskiej - mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. - Wspólnie z Olsztynem i gminami sąsiadującymi łatwiej będzie nam rozwiązywać problemy mieszkańców aglomeracji, a także dostarczać usługi na wyższym poziomie.
Budowa małego ronda ma kosztować 2,1 mln zł (70 procent kwoty wyłoży Unia Europejska, a pozostałe 630 tys. zł sfinansują w trzech równych częściach po 210 tys. zł Powiat Olsztyński, miasto Olsztyn i gmina Stawiguda). Rondo powinno powstać w miejscu obecnego skrzyżowania dróg Olsztyn-Bartąg-Bartążek do końca 2012 roku. Zanim zaczną się właściwe roboty budowlane trzeba najpierw wykonać projekt techniczny i wykupić grunty pod budowę ronda.