Bokserska bitwa o Warmię już w niedzielę!

17.10.2013
Dziesięć walk z udziałem zawodników z Olsztyna, Warszawy, Elbląga, Szczytna i medalistów tegorocznych mistrzostw Polski z UKSW PIRS Powiatu Olsztyńskiego, obecność legendy polskiego boksu Pawła Skrzecza – to główne atrakcje trzeciej bokserskiej „Bitwy o Warmię”. Impreza w niedzielę o godz. 16 w hali OSiR przy ul. Głowackiego w Olsztynie.

Pięściarska „Bitwa o Warmię” to wydarzenie sportowe, które z roku na rok przyciąga coraz szerszą publiczność (nie tylko typowo bokserską). Trzecia edycja bokserskiego wydarzenia, która odbędzie się w niedzielę 20 października o godz. 16 w sali OSiR przy ul. Głowackiego 27, zapowiada się niezwykle interesująco.
- Miłośnicy szermierki na pięści będą mogli obejrzeć aż 10 walk pokazowych, w których bokserzy naszego klubu zmierzą się z zawodnikami z Warszawy, Elbląga, Szczytna, Kętrzyna, Regimina i Płońska – mówi Jacek Smoliński, prezes i trener Uczniowskiego Klubu Sportów Walki PIRS Powiatu Olsztyńskiego, główny organizator wydarzenia. – Z naszej strony nie zabraknie tegorocznych medalistów mistrzostw Polski: złotego Rafała Tuchewicza, Benjamina Malińskiego i Daniela Daniszewskiego. Zabuksują także starsi medaliści Przemek Szmigiel, Tomek Gryckiewicz, Arek Wasilewski i nasz damski rodzynek, czyli Natalia Konopelska. Zapraszam i zapewniam, że będzie się sporo działu na ringu. W ringu jako sędziego i na trybunach jako gościa honorowego zobaczymy legendarnego Pawła Skrzecza, medalistę olimpijskiego, mistrzostw świata, Europy i Polski. Starostwo Powiatowe w Olsztynie od początku wspiera finansowo bokserską „Bitwę o Warmię”.
- „Bitwa o Warmię” to doskonała okazja, żeby zaprezentować sukcesy powiatowego klubu pięściarskiego, a było ich w tym roku niemało, z upragnionym złotym medalem mistrzostw Polski Rafała Tuchewicza – mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. – Zapraszam wszystkich na niedzielne wydarzenie.