Bokser z powiatu trzeci w kraju!

17.03.2014
Kolejny sukces pięściarza Uczniowskiego Klubu Sportów Walki PIRS Powiatu Olsztyńskiego na mistrzostwach Polski seniorów w boksie. Na turnieju rozegranym w Kaliszu Tomasz Gryckiewicz wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej 64 kg. Gratulujemy!

W Kaliszu w dniach 10-15 marca odbyły się LXXXV Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie, w których uczestniczyło 192 zawodników z 82 klubów. UKSW  PIRS Powiatu Olsztyńskiego reprezentował Tomasz Gryckiewicz w kat. wagowej 64 kg. W jego kategorii wagowej do rywalizacji o tytuł Mistrza Polski stanęło 16 zawodników. Tomasz pierwszy pojedynek stoczył z Adrianem Marchel /Hetman Białystok/ wygrywając na punkty 3:0. Drugą walkę pewnie wygrał 3:0 z Mateuszem Matyja /Orzeł Oleśnica/. O wejście do finału po bardzo zaciętym pojedynku, przegrał na punkty z Marcinem Latocha /KSW Róża Karlino/.
To już drugi brązowy medal w karierze Tomka, pierwszy wywalczył dwa lata temu w Radomiu podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Zawodnik powiatowego klubu obiecuje, że z kolejnych mistrzowskich zawodów przywiezie na Warmię medal z cenniejszego kruszcu. Gratulujemy zawodnikowi oraz jego trenerowi Jackowi Smolińskiemu!