BKS Tęcza wicemistrzem województwa

W rozegranym 26 maja finałowym meczu Wojewódzkiego Pucharu Polski Tęcza Biskupiec uległa Romincie Gołdap 1:3. Wynik ustalono dopiero w dogrywce.

Drużyny spotkały się na stadionie miejskim w Lidzbarku Warmińskim. Za swoją drużyną z Biskupca przybyło kilkuset kibiców, których głośny doping piłkarze zapamiętają tak samo jak udział w finale. Na trybunach nie zabrakło m.in. burmistrza Biskupca Kamila Kozłowskiego i jego zastępcy – Katarzyny Nowakowskiej.

Do meczu, nazywanego przez niektórych świętem piłki nożnej na Warmii i Mazurach, stanęły drużyny, dla których zwycięstwo byłoby historycznym sukcesem. W poprzedniej rundzie obydwa zespoły wyeliminowały wyżej notowanych rywali. Tęcza (trzecie miejsce w czwartej lidze) uporała się z Huraganem Morąg, natomiast Rominta (13. miejsce w trzeciej lidze) wygrała z Olimpią Elbląg, która w najbliższym czasie zagra w barażach o drugą ligę. Oba zespoły stanęły w pełnym składzie, bo na zgodny wniosek obu klubów zarząd WMZPN anulował dotychczasowe kartki.

Pierwszego gola meczu strzelił Damian Roksela z Rominty w 10. minucie spotkania. Wynik utrzymywał się do 76. minuty, kiedy to Tęcza wywalczyła rzut karny. Bramkę dla zespołu zdobył Jakub Nowakowski, a wynik utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry. W minutę po rozpoczęciu dogrywki bramkę zdobył Michał Mościński z Rominty, a drugą wywalczył na minutę przed końcem spotkania.
Oprócz Wojewódzkiego Pucharu Polski Rominta Gołdap zdobyła czek na 30 tys. zł ufundowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. W sezonie 2016/2017 zagra także we wstępnej rundzie Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

Tęcza: Przyborowski - Chyczewski (46 Rybkiewicz) - Nowakowski J. I, Nałysnyk, Kudan, Chabera, Gołębiowski, Biedka (73 Sirojc), Bogdaniuk, Ruszkul, Dzierbicki (113 Ocias)
Rominta: Suszczewicz - Korotkiewicz (61 Wierzbicki), Koszycki, Kamiński, Piwko, Molski, Duran (80 Dorochowicz, 90 Safaryan), Waszkiewicz, Roksela, Paszkowski (90 Kułak), Mościński

Droga do finału
1/32 finału – 16 września 2015 r. Orlęta Reszel – Tęcza Biskupiec 0:2
1/16 finału – 30 września 2015 r. DKS Dobre Miasto – Tęcza Biskupiec 0:3
1/8 finału – 6 kwietnia 2016 r.    Tęcza Biskupiec – MKS Korsze 2:2, pd. rz. k. 4:2
1/4 finału – 27 kwietnia 2016 r. Tęcza Biskupiec – Olimpia Olsztynek 10:0
1/2 finału – 11 maja 2016 r. Tęcza Biskupiec – Kaczkan Huragan Morąg 2:0