Biblioteka w Świątkach po raz kolejny na podium

30 listopada 2017 r. w Pałacu Krasińskich w Warszawie odbyła się uroczysta gala VII edycji Ogólnopolskiego Rankingu Bibliotek, ogłoszonego przez Instytut Książki oraz dziennik "Rzeczpospolita".

Przedstawiciele samorządów i bibliotek z pierwszej dziesiątki rankingu oraz liderzy każdego z województw odebrali pamiątkowe dyplomy z rąk organizatorów – Dariusza Jaworskiego, dyrektora Instytutu Książki i Marcina Piaseckiego, redaktora zarządzającego „Rzeczpospolitej”. W gali Rankingu Bibliotek udział wzięli również wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego dr Magdalena Gawin oraz wiceminister Edukacji Narodowej Maciej Kopeć.

Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach zajęła III miejsce w kraju, zdobywając tytuł „Najlepszej Biblioteki w woj. warmińsko-mazurskim” oraz klasyfikuje się na pierwszym miejscu wśród bibliotek gmin wiejskich w kraju.

W Rankingu wzięło udział 650 bibliotek z gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i gmin miejskich (z wyłączeniem miast na prawach powiatu).

Artykuł z rankingiem bibliotek na stronie Instytutu Książki – link.