Bezpłatne badania dla kobiet w ciąży i ich dzieci

25.03.2016
Bezpłatne i dostępne bez skierowania badania USG kobiet w ciąży i noworodka, ECHO serca dzieci do 12 miesiąca życia, specjalistyczne badania laboratoryjne, porady laktacyjne – to świadczenia, z których mieszkańcy powiatu olsztyńskiego mogą skorzystać w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie.

- Badania są bezpłatne i nie wymagają skierowania. Specjaliści wykonują USG kobietom w ciąży i noworodkom, a także ECHO serca dzieciom do 12 miesiąca życia. Dodatkowo pacjentki skorzystają z prawie 81 tysięcy badań laboratoryjnych. Szpital uruchomił też bezpłatną szkołę rodzenia - mówi Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk, dyrektor szpitala miejskiego. Do tej pory z badań skorzystało przeszło 4000 kobiet w ciąży oraz dzieci z Olsztyna i siedmiu powiatów: olsztyńskiego, lidzbarskiego, bartoszyckiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, szczycieńskiego oraz nidzickiego.

 

Warunkiem skorzystania z bezpłatnych badań, porad profilaktycznych i Szkoły Rodzenia realizowanych przez Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie jest spełnienie następujących warunków:

– pacjent musi zamieszkiwać w jednym z powiatów objętym programem tj.: : olsztyńskim, bartoszyckim, kętrzyńskim, szczycieńskim, lidzbarskim, mrągowskim, nidzickim

– w momencie realizacji badań lub porad profilaktycznych dziecko nie może przekroczyć 1-go roku życia

– kobiety ciężarne muszą na życzenie okazać zaświadczenie lekarskie potwierdzające ciążę

– wypełnienie deklaracji udziału w projekcie w formie ankiety rejestracyjnej (do pobrania - link poniżej)

Jeśli powyższe warunki są spełnione kolejnym krokiem jest kontakt telefoniczny w celu umówienia terminu wizyty - link do strony

Skorzystanie z badań jest możliwe dzięki programowi "Poprawa opieki perinatalnej gwarancją zdrowia społeczności subregionu olsztyńskiego".
Celem realizacji  projektu jest podniesienie jakości, dostępności oraz efektywności świadczonych usług medycznych oraz wzrost bezpieczeństwa i ochrona zdrowia matki i dziecka w czasie, przed i po jego urodzeniu w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie w roku 2016.

 



 fot. archiwum Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie