Bezpieczni Elastyczni, czyli szansa dla niepełnosprawnych

04.06.2013
Jesteś niepełnosprawny, nie masz pracy, mieszkasz na terenie powiatu –_ skorzystaj z szans i możliwości, jakie daje projekt „Bezpieczni Elastyczni – powrót osób niepełnosprawnych na rynek pracy”. W pakiecie otrzymujesz: szkolenia komputerowe i zawodowe, wsparcie doradcy zawodowego, czy trenera pracy.

Projekt skierowany jest do osób niepełnosprawnych, które chcą zwiększyć swoje możliwości wejścia na rynek pracy. Projekt podzielono na dwie edycje i w każdej z nich uczestniczyć będzie 30 osób. Łącznie w projekcie może wziąć udział 60 osób, w tym: 35 osób w wieku 45+ i i 35 kobiet.

Kto może wziąć udział w projekcie: osoby niepełnosprawne bezrobotne lub nieaktywne zawodowo, zameldowane na terenie powiatu olsztyńskiego, posiadające maksymalnie średnie doświadczenie i chcące zwiększyć szanse na zatrudnienie.

Wszyscy uczestnicy projektu mają zapewniony bezpłatny udział, czyli pokrycie kosztów realizacji opisanych poniżej form wsparcia:

Wsparcie psychologiczne:
- Warsztaty grupowe, w trakcie których uczestnicy nabywają wiedzę, umiejętności i zachowania niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w życiu osobistym i społecznym.
- Sesje indywidualne, obejmujące wspieranie uczestników w osiąganiu celów z wykorzystaniem posiadanych zasobów i nabytych umiejętności.

Wsparcie doradcy zawodowego:
- Warsztaty grupowe oraz indywidualne spotkania wzmacniające wiedzę i umiejętności aktywnego poruszania się po rynku pracy, m.in. przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej, przygotowanie profesjonalnego CV, wysyłanie poczty e-mail do pracodawców.

Wsparcie trenera pracy:
- Bieżąca współpraca z trenerem pracy na każdym etapie projektu, obejmująca m.in. wzmacnianie postaw pro pracowniczych i umiejętności psychospołecznych.
- Pośrednictwo pracy – objęcie wsparciem w zakresie poszukiwania pracy, w tym pomoc w wyszukiwaniu ofert, analiza prasowych ofert pracy, kontakt z pracodawcą, asysta przy rozmowie o pracę, wsparcie uczestnika w zakresie zatrudnienia.

Szkolenia komputerowe:
- Szkolenia z podstawowej obsługi komputera, niezbędnej m.in. do napisania profesjonalnego CV, wysyłania e-maili czy też poszukiwania zatrudnienia z wykorzystaniem Internetu.
- Czas trwania szkolenia to 40 godz. – 7 zjazdów, każdy trwający 5-6 godz.

Szkolenia zawodowe:
- Szkolenia mające na celu poszerzenie, wzmocnienie lub nabycie dodatkowych umiejętności zawodowych.
- Powiązane z potrzebami lokalnego rynku pracy.
- Dostosowane do poziomu wykształcenia uczestnika projektu.
- Program przygotowany w oparciu o indywidualne potrzeby i możliwości uczestników projektu.
- Czas trwania szkolenia to do 150 godzin na uczestnika, ok. 25 zjazdów, każdy trwający po 5-6 godz.

Ponadto zapewnione są także:
zwrot kosztów dojazdu na szkolenia, atrakcyjne stypendia szkoleniowe, ubezpieczenie zdrowotne i NW, niezbędne materiały szkoleniowe, catering podczas szkoleń.

Harmonogram rekrutacji:
1 edycja: maj – czerwiec 2013r.
2 edycja: styczeń – luty 2014r.

Kontakt:

Fundacja Warmińsko – Mazurskie Forum Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu:
Ul. Dąbrowszczaków 39, III p., pokój 305,
10 – 542 Olsztyn w godz. 09.00 – 14.00
Tel. (89) 535 07 93

Projekt Bezpieczni Elastyczni – powrót osób niepełnosprawnych na rynek pracy” jest realizowany przez firmę Techpal Sp. z o.o. w partnerstwie z Fundacją „Warmińsko – Mazurskie Forum Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu” oraz Centrum Rehabilitacyjnym PETREA z Finlandii. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki – Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Podziałanie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy