Bezpieczne wakacje w powiecie


- Wypoczywajcie bezpiecznie, cieszcie się wakacjami i spotkajmy się wszyscy zdrowi i cali 1 września – tymi słowami Zbigniew Załuski, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego zwrócił się do dzieci uczestniczących 14 czerwca w ostatnim festynie prewencyjno-edukacyjnym pn. „Bezpieczne Wakacje 2018”, który odbył się nad Jeziorem Limajno w Swobodnie.

Już po raz drugi Starostwo Powiatowe w Olsztynie wspólnie z Komendą Miejską Policji w Olsztynie zorganizowało i przeprowadziło cztery festyny skierowane do uczniów szkół podstawowych z powiatu olsztyńskiego. Ich głównym celem jest promowanie bezpiecznych zachowań w okresie wakacyjnym, a zwłaszcza w czasie wypoczynku nad wodą. Dzieci mogły obserwować pokazy i prezentacje przygotowane przez policjantów, strażaków, ratowników medycznych i leśników. Nie mogło też zabraknąć konkursów, quizów oraz nagród dla najbardziej aktywnych uczestników. Był też słodki poczęstunek.

Pierwszy, inaugurujący festyn odbył się 11 czerwca w Rukławkach nad Jeziorem Dadaj, a kolejne 12 czerwca na plaży w Tumianch nad jeziorem Pisz oraz 13 czerwca w Olsztynku na plaży nad jeziorem Jemiołowo. Wszystkie festyny cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W sumie uczestniczyło w nich blisko 2000 dzieci oraz ich opiekunów.

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom, bez których festyny nie cieszyłyby się takim powodzeniem: Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie oraz jednostkom ochotniczej straży pożarnej z Biskupca, Barczewa, Olsztynka i Dobrego Miasta, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie i Straży Leśnej z Nadleśnictw powiatu olsztyńskiego – Wipsowo, Olsztyn, Olsztynek, Wichrowo i Kudypy.

Dziękujemy też naszym partnerom organizacyjnym, czyli gminom Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Dywity, Gietrzwałd, Jeziorany, Kolno i Olsztynek.