Bezpieczne wakacje w powiecie olsztyńskim już po raz trzeci


„Bezpieczne Wakacje 2019” to już trzeci cykl festynów dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych z powiatu olsztyńskiego, którego celem jest propagowanie wśród najmłodszych bezpiecznych zachowań nie tylko w czasie wakacji. Jak zwykle na dzieci czekać będzie wiele atrakcji, które bawiąc – uczyć będą jak bezpiecznie wypoczywać i nie szkodzić przyrodzie.

– Oprócz prezentacji sprzętu policyjnego, strażackiego i ratownictwa medycznego nie zabraknie też zabawy i konkursów edukacyjnych. Nowością tegorocznych festynów będzie udział Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku, który odpowiada za bezpieczeństwo zbiorników wodnych – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Poprzez pokazy działań służb ratowniczych dzieci będą miały okazję uczyć się jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i na wodzie. Przy stanowiskach edukacyjnych także leśnicy uczulać będą na zagrożenia mogące występować w lasach oraz promować będą zachowania proekologiczne.

– W poprzednich latach wszystkie festyny cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a w ubiegłorocznej edycji w naszych imprezach uczestniczyło blisko dwa tysiące dzieci oraz ich opiekunów – mówi Zbigniew Załuski, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Olsztynie.

Jak co roku partnerami Powiatu Olsztyńskiego przy realizacji tego przedsięwzięcia są: Komenda Miejska Policji w Olsztynie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, gminy powiatu olsztyńskiego oraz OSP i nadleśnictwa. W tym roku także Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej.

Festyny odbędą się w następujących dniach: