Aktywni Unieszewianie zapraszają na urodziny wsi


Zbiorowe odśpiewanie hymnu Unieszewa, występy zespołu Hitano czy jarmark_ wiejski z własnoręcznym jadłem i napitkiem – to tylko mały fragment programu IV Wielkiego Festynu „Urodziny Unieszewa". Wielkie świętowanie rozpocznie się o godz. 15 w sobotę 24 lipca.

Kto szuka propozycji weekendowej zabawy w gronie dobrych i życzliwych ludzi tego nie może zabraknąć w sobotę 24 lipca w Unieszewie w gminie Gietrzwałd. Właśnie tego dnia niewielka wieś położona w odległości kilkunastu kilometrów od Olsztyna będzie obchodzić swoje urodziny. Na IV Wielki Festyn w Unieszewie zapraszają: Towarzystwo Unieszewian Bardzo Aktywnych, damski klub U-Babki, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Rada Sołecka Unieszewo-Barwiny. Współorganizatorem festynu jest gmina Gietrzwałd. Zabawa rozpocznie się o godz. 15 i według organizatorów potrwa do białego rana.
- Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Warmii, Mazur i turystów do naszego najpiękniejszego miejsca na ziemi – zachęca Mira Żejmo ze stowarzyszenia TUBA, która podkreśla, że w ubiegłym roku przez festyn przewinęło się ponad 700 osób.
Impreza zacznie się dość nietypowo od wspólnego odśpiewania hymnu Unieszewa.
- To piosenka o naszym cudownym miejscu i wspaniałych ludziach – mówi Mira Żejmo. – Śpiewamy ją do melodii „Dopóki na Wawelu bije dzwon Zygmunta".
W programie IV Wielkiego Festynu znajdą się ponadto:
- uroczystość otwarcia wyremontowanej środkami olsztyńskiego starostwa i gminy Gietrzwałd drogi wiejskiej i nowego chodnika wzdłuż wioski
- wystawa tkanin wykonanych podczas warsztatów rękodzielniczych rękodzielniczych świetlicy wiejskiej Pl@neta-U
- występy artystyczne mieszkańców oraz dzieci i młodzieży z Unieszewa i okolic
- występ barwnego cygańskiego zespołu muzyki i tańca Hitano z Olsztyna
- park zabaw dla dzieci z elementów dmuchanych
- jarmark wiejski i kiermasz z wyrobami rękodzieła oraz wypiekami kulinarnymi miejscowych pań – dostatek jadła i napitku – ciągła sprzedaż
- grochówka strażacka – darmowa
- przeciąganie liny i rzut workami z sianem
- fanteria z nagrodami
- zabawa taneczna do 4 rano

Mapka dojazdowa
_