650-lecie Borek Wielkich


W sobotę 8 czerwca Borki Wielkie zapraszają na obchody swoich 650 urodzin.

Jubileusz rozpocznie się o godz. 13:00 plenerową mszą odprawioną na boisku w intencji mieszkańców. Po niej nastąpi uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej 650-lecie. Następnie w świetlicy wiejskiej zostanie wyświetlony film o historii Borek, który powstał na podstawie wspomnień i opowieści ich mieszkańców. Nie zabraknie występów artystycznych. Rozpoczną je dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich, które wystawią inscenizację lokalnej legendy o dziewczynie zmienionej w kamień. Dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej z Bredynek zaprezentują się na scenie z piosenkami. W międzyczasie przeprowadzone będą konkursy sportowe dla całych rodzin, a także rozwiązane konkursy plastyczne i wiedzy o Borkach. Tego dnia obejrzeć będzie można występ „Warmińskiej Kuźni” z Czerwonki, wychowanków Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach oraz zespołu Con Vigore z Domu Dziennego Pobytu Senior-WIGOR w Biskupcu.

W trakcie całej imprezy mieszkańcy Borek Wielkich wystawią stoiska z rękodziełem i przysmakami domowego wyrobu (ma pojawić się m.in. dzik z kaszą). Będzie można wziąć udział w warsztatach pieczenia chleba. Na najmłodszych czekać będą bezpłatne dmuchańce i zabawy z animatorami.

Nie zabraknie koncertu gwiazdy. Około godz. 19:00 na scenie pojawi się zespół „Modelinka & Model MT”. Po koncercie zabawa taneczna przeniesie się do świetlicy, gdzie grać będzie zespół „The Samba”.