60-lecie Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynku

12.09.2016
Piękny dzień, piękne wspomnienia i piękny jubileusz...
3 września w Olsztynku nie zabrakło żadnego z tych punktów. Wszystko z okazji 60-lecia istnienia, które obchodziło I Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kaczmarskiego w Zespole Szkół w Olsztynku. Licznie stawili się zarówno absolwenci, byli dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy administracyjni, a także ci obecni.

Nie zabrakło też gości, a wśród nich starosty olsztyńskiego Małgorzaty Chyziak, która z okazji jubileuszu przekazała dostojnemu jubilatowi praktyczny upominek, który przyda się w pracowni językowej. Zwróciła się też do uczestników uroczystej gali. - To wzruszająca chwila, w której wspominamy dawne lata i sukcesy I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynku. Myślimy też o ludziach, którzy tworzyli tę historię – pedagogach oddanych swej pracy, pracownikach, dzięki którym szkoła funkcjonowała w należytym porządku oraz o uczniach, którzy poszli dalej w świat, niosąc dobre imię szkoły. I Liceum Ogólnokształcące funkcjonujące w ramach Zespołu Szkół w Olsztynku to placówka, w której pracują mądrzy pedagodzy szanujący indywidualność swoich uczniów, wskazując skąd mogą czerpać dobre wzorce i inspiracje. Uczy się tu wspaniała młodzież, którą mogłam poznać m.in. od strony jej pasji i zainteresowań, np. podczas Festiwalu Poezji Jacka Kaczmarskiego, projektów filmowych, czy regat żeglarskich. Dlatego dziś, z okazji 60-lecia szkoły zarówno Pani Dyrektor, jak i wszystkim pracownikom – byłym i obecnym, a także absolwentom i uczniom życzę pięknego dnia wypełnionego rozmowami, wspomnieniami, wzruszeniami i śmiechem, a przede wszystkim dumy z tego, że to Państwo tworzyli i tworzą nadal wspaniałą historię I Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku. To historia, która pozwala w optymizmem patrzeć w przyszłość - mówiła starosta.

W uroczystości wzięli udział m.in. Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki, burmistrz Olsztynka Artur Wrochna, radni Powiatu Olsztyńskiego Krystyna Szter i Janusz Dembiński, Komendant Miejski Policji w Olsztynie Mieczysław Wójcik i dyrektor Zespołu Szkół w Biskupcu Krzysztof Janczara.

fot. Paweł Pietrzak