V Gminny Bieg Niepodległości w Dywitach


Wspólne śpiewanie hymnu Polski o godz. 11:11, wystrzał z armaty, rekonstruktorzy, bębniarze, okolicznościowe medale, udział mistrza świata Ironman Marcina Koniecznego i kąpiel w Jeziorze Dywickim z Morsami Dywity – tak w skrócie będzie wyglądał szczególny, bo jubileuszowy V Gminny Bieg Niepodległości wokół Jeziora Dywickiego, który odbędzie się 11 listopada, w setną rocznice odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Dywity do wspólnego, radosnego świętowania! Bieg startuje o godz. 11:30, a udział w nim jest bezpłatny!

Trasę okrążenia liczącą około 2,5 km można przebiec, przespacerować lub przejść z kijkami – najważniejszy jest udział i możliwość wspólnego świętowania razem. Dla pierwszych 450 osób przygotowane będą piękne, okolicznościowe medale. Gościem specjalnym wydarzenia w Dywitach będzie mistrz świata na dystansie Ironman Marcin Konieczny z Kieźlin! Sygnałem do biegu będzie wystrzał z armaty, a do boju zagrzewać Państwa będą bębniarze z Warmia Rythm Team i rekonstruktorzy z epoki, którzy będą badać zdolność do biegu w szpitalu polowym. Na mecie nie zabraknie ciepłej strawy (zupa gulaszowa), gorącej herbaty i pysznych pączków na uzupełnienie energii. W wydarzeniu udział wezmą też coraz liczniejszej ekipy Morsów Dywity, którzy wszystkich śmiałków zapraszają na godz. 12:00 na świętowanie w wodzie i wspólną kąpiel w Jeziorze Dywickim. To będzie inauguracja sezonu morsowego w Dywitach!

Organizatorami biegu są: Gmina Dywity, GOK Dywity, LZS Dywity, Morsy Dywity, Sołectwo Dywity i OSP z terenu gminy, a sponsorami: CS BUD Dywity, Bujalski Sp z o.o., Drukarnia Spręcograf, stowarzyszenie „Aktywne Dywity”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Biura Programu Niepodległa, nad którym pieczę sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zachęcamy wszystkich do ubrania się w stroje biało-czerwone i przyniesienie ze sobą flag Polski!

Regulamin imprezy i niezbędne oświadczenia znajdują się na stronie – link.

kąpiel Morsy Dywity plakat bieg Dywity