25 lat wolności

04.06.2014
4 czerwca 1989 roku odbyły się pierwsze, częściowo wolne wybory w Polsce. - Minione 25 lat wolności to czas, który wykorzystaliśmy optymalnie - mówi Mirosław Pampuch, Starosta Olsztyński. Tę datę wspominam jako czas moich studiów w Białymstoku, udział w wyborach, wiele działań na uczelni, które organizowało Niezależne Zrzeszenie Studenckie. To, że lata wolności dobrze wykorzystaliśmy, najlepiej widać podróżując po innych krajach demoludowych. Oczywiście, chciałoby się jeszcze lepiej i więcej, ale uważam, że nie mamy się czego wstydzić. Dzięki temu wydarzeniu mamy w końcu wolną Europę.

Starosta Olsztyński weźmie dziś udział w spotkaniu "Nasze 25 lat wolnej Polski" w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie.