Sukces Czarnych Koni Powiatu Olsztyńskiego


Podczas tegorocznej XII Spartakiady Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Czarne Konie Powiatu Olsztyńskiego” zawalczyły o zwycięstwo niczym prawdziwy lwy. Drużyna powiatowa utworzona przez członków rodzin zastępczych składała się z 33 osób. W konkurencjach indywidualnych i zespołowych zdobyła szereg medali i pucharów.

Głównym celem zawodów organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego jest popularyzowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, które znalazły się w trudnych sytuacjach życiowych. Chodzi też o zachętę do dbania o zdrowie i kondycję fizyczną. – Zabezpieczyliśmy podstawowe potrzeby dzieciom, a teraz chcemy je uczyć postaw, dzięki którym podniesie się poziom ich życia – mówi Arkadiusz Paturej, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. – Nasi koordynatorzy odwiedzając rodziny zastępcze mówią o tym, jak ważny jest właściwy wypoczynek, zdrowe jedzenie, zaplanowanie czasu na ruch.

„Czarne Konie Powiatu Olsztyńskiego” wystartowały w Spartakiadzie po raz drugi. W przygotowania zaangażowali się wszyscy pracownicy PCPR-u. Niektórym podpopiecznym wyjaśniali zasady udziału w Spartakiadzie, ale były też dzieci, które same się dopytywały o termin i możliwość uczestnictwa w zawodach. – Z namówieniem na start nie było problemów. Wśród swoich podopiecznych mam grupkę chłopców, którzy trenują piłkę nożną i siatkówkę, więc chętnie się zgłosili. Żałuję tylko, że jednej dziewczynce kontuzja uniemożliwiła start w zawodach – opowiada Tomasz Konefał, pedagog sportowy z PCPR.

W sumie w zorganizowanej 5 września XIII Spartakiadzie Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych wzięło udział ponad 400 zawodników w trzech grupach wiekowych: 7-10 lat, 11-14 lat oraz 15-18 lat. Podpopieczni PCPR-u z daleka wyróżniali się już samym strojem, wszystkie dzieci miały na sobie żółte koszulki z logo drużyny. Jak się okazało, nazwa „Czarne Konie…” znów przyniosła szczęście i sukces.

Oto wyniki:
Grupa I (7-10 lat)

Srebro drużynowe za gry i zabawy:

 

Grupa II (11-14 lat)

Złoto w sztafecie wahadłowej dziewcząt:

Srebro w grze „dwa ognie” dziewcząt:

Brąz w sztafecie wahadłowej chłopców:

Grupa III (15-18 lat)

Srebro drużynowe za sztafetę wahadłową dziewcząt:

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy sportowe!