15-lecie partnerstwa miast

W dniach 19-20 maja br. odbyły się obchody jubileuszu 15-lecia współpracy trzech miast partnerskich: Boguszowa-Gorc, Radzionkowa oraz Dobrego Miasta.
Tegorocznym gospodarzem uroczystości był Boguszów - Gorce. W tamtejszym Centrum Kulturalno - Kongresowym "Witold" odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, w której udział wzięli między innymi trzej przewodniczący Rad Miejskich oraz burmistrzowie partnerskich samorządów.
Gminę Dobre Miasto reprezentowali przewodniczący Rady Miasta Joachim Zawacki oraz burmistrz Stanisław Grzegorz Trzaskowski.

Podczas sesji przedstawiono prezentację podsumowującą dotychczasową współpracę oraz zostało odnowione - przez obecnych włodarzy miast - porozumienie o partnerskiej współpracy zawarte 26 czerwca 2003 roku. Uroczystość uświetniły występy grup artystycznych: "Świątecznej Kapeli” z Dobrego Miasta oraz ZPiT „Małego Śląska”. Organizatorzy umożliwili także delegacjom zwiedzanie Szybu Witold i wystawy przypominającej o tradycjach górniczych miasta, a także wjazd na górę Dzikowiec, z której można podziwiać panoramę Wałbrzycha i Boguszowa-Gorc.

Jubileusz współpracy zbiegł się z obchodami Dni Miasta Boguszów - Gorce, w czasie których mogły zaprezentować się również lokalne zespoły miast partnerskich. Przedstawicielem Dobrego Miasta była "Świąteczna Kapela", natomiast Radzionkowa Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" oraz zespół „Kiersi”.

Warto wspomnieć, że w ciągu 15 lat współpracy wielokrotnie spotykała się młodzież szkolna trzech miast oraz prowadzona była wymiana kulturalna, sportowa i artystyczna.